masmerim
מסמרים
בארון

ייעוץ משכנתא – במה הוא יכול לעזור?

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

בהיותנו מתכננים לעשות את אחד הצעדים הכי משמעותיים בחיים שלנו – רכישת דירה או נכס, אחת השאלות שעולות פעם אחר פעם היא האם להיעזר בשירות הנקרא ייעוץ משכנתא. שירות זה ניתן על ידי יועץ משכנתאות שהתפקיד שלו הוא בעצם ללוות אותנו, שלב אחר שלב ולסייע לנו בתהליך לקיחת המשכנתא, על כל המשתמע מכך. האינטרס של היועץ הוא בין השאר לדאוג שנשלם את הריביות הכי נמוכות, נקבל את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר ולא פחות חשוב נוכל לעמוד בהחזרים החודשיים מבלי להיכנס לבור כלכלי שקשה עד בלתי אפשרי לצאת ממנו. בשורות הבאות נציג בפניכם את החשיבות של ייעוץ משכנתא מקצועי.

 

היתרונות של שירות ייעוץ משכנתאות

קיימים היום כל מיני תוכנות וכלים בשוק הפיננסי שיכולים לסייע לנו להבין איזה סוג הלוואה אנחנו יכולים או צריכים לקחת כמו למשל מחשבון הלוואת בלון, חישוב ריביות למשכנתא ועוד. אחד היתרונות הכי מהותיים בהיבט של להיעזר ביועץ משכנתאות הוא שהיועץ אמור לחסוך לנו המון משאבים. הוא חוסך לנו זמן יקר, הוא חוסך לנו תהליכים חישוביים, כאבי ראש, מעבר בין גופים פיננסיים, בירורים ועוד. יועץ משכנתאות מחוייב לספק לכם את המידע לו אתם זקוקים כדי שניתן יהיה לבנות את תמהיל המשכנתא הכי נכון עבורכם.

  1. חיסכון בזמן – לקיחת משכנתא היא תהליך ארוך, סבוך שמשלב לא מעט בירוקרטיות מתישות. יש להפיק טפסים, לקיים פגישות עם אנשי מקצוע שונים, לבצע השוואות מחירים ועלויות, לנהל שיחות טלפון עם כל מיני גופים, להגיש מסמכים ועוד. ברגע שאנחנו נעזרים ביועץ משכנתאות, אנחנו חוסכים את הזמן הזה והוא מבצע עבורנו את רוב השירותים הנ“ל.
  2. עלויות – הלוואה היא דבר יקר. לבנקים יש אינטרס עליון והוא לגזור כמה שיותר כסף דרך הריבית על ההלוואה שהם נותנים לנו בלקיחת המשכנתא. יועץ משכנתאות יעשה כל שביכולתו להוזיל את הריביות האלה, כדי שהבנק יעניק לנו את הלוואה בתנאים נוחים ואטרקטיביים.
  3. תכנית כלכלית אופטימלית – כל אדם מרוויח סכום כסף שונה, כל אדם מתנהל בצורה אחרת מבחינה כלכלית, כל אדם קונה דירה אחרת. לכן, חשוב לבנות תכנית פיננסית מקצועית שתאפשר לכם להחזיר את המשכנתא באופן שהכי נכון לכם.
  4. ליווי- כל הלוואה בקבלת משכנתא ניתנת לשינוי כל עוד לא התבצע התשלום האחרון של ההלוואה. ככל שהשנים עוברות, ניתן לייצר סוגים שונים של שינויים במסלול, בריביות, בלוחות, בקרנות ולכן יש חשיבות רבה בבחירת יועץ משכנתאות, שלא ילווה אתכם רק בשלב לקיחת המשכנתא הראשוני, אלא לאורך כל הדרך.

 

דגשים חשובים בבחירת יועץ משכנתאות

יש שלושה סוגים עיקריים של יועצי משכנתאות. יש יועצים שפועלים דרך הבנק, יש יועצים שעובדים בחברות ייעוץ משכנתאות ויש יועצים שפועלים באופן עצמאי. לכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו כמובן. יחד עם זאת, לא משנה לאיזה ערוץ תפנו, יש חשיבות בבחינת כמה קריטריונים מהותיים. ראשית כל כדאי לבחון את הידע, הניסיון והמקצועיות של יועץ המשכנתאות. שווה להבין מאיזה רקע הוא מגיע, האם הוא עבד בתפקידים אחרים לפני שהפך להיות יועץ משכנתאות, איפה הוא עבד ולכמה אנשים הוא כבר סייע בתהליך של לקיחת משכנתא. כדאי לנסות לדבר עם לקוחות אמיתיים של אותו יועץ, אותם תאתרו בעצמכם ולא להסתפק ברשימת המלצות שהיועץ או החברה בה הוא עובד מספקים לכם. חשוב שהיועץ יהיה זמין עבורכם, יספק לכם מידע אמין ומהימן לאורך כל הדרך, שהתקשורת ביניכם תהיה טובה ובשורה התחתונה, שתנאי המשכנתא יהיו אולטימטיביים.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך