masmerim
מסמרים
בארון

מה זה סקיילייט ובאילו אזורים בבית נרצה אותו?

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אם אתם יזמים, משפצים, מחדשים את ביתכם או מקימים עסק חדש, ודאי אתם נחשפים לכל מיני מושגים, פתרונות עיצוביים וחידושים בתחום הבניה. הפעם בחרנו לספר לכם לעומק על אחד החידושים היותר מתקדמים של השנים האחרונות. זה נקרא סקיילייט. בשורות הבאות נציג בפניכם מה זה סקיילייט, למי זה מתאים, מה היתרונות של המוצר שכבש את העולם, מאילו חומרים הוא מתאים ואיפה ניתן למקם אותו.

 

חלון או חיפוי?

אנשים רבים נוטים לבלבל בין שני פתרונות שזהים ביתרונות שלהם אבל המטרה שלהם היא לגמרי שונה. קיר מסך וסקיילייט. בשונה מקיר מסך אותו ממקמים מחוץ למבנה במטרה לחפות אותו באלומיניום וזכוכית, כך להעניק לו מראה דקורטיבי ייחודי ויוצא דופן, הסקיילייט ממוקם בתוך המבנה.

 

מדובר למעשה בחלון שהמטרה שלו היא קודם כל להכניס המון אור טבעי לתוך החלל. הסקיילייט עשוי זכוכית שקופה בשילוב אלומיניום חזק והוא מאפשר לנו לנצל את אנרגיית השמש בצורה המיטבית. יש לא מעט חללים בהם מורגש החושך או שאפשר להאיר אותם רק באמצעות אור מלאכותי ובהם הסקיילייט מהווה פתרון מעולה. לטווח הרחוק, התקנה של סקיילייט חוסכת לנו באנרגיה וכך גם בהוצאות החשמל. כלומר, מדובר גם במוצר אקונומי וגם במוצר ידידותי לסביבה מעולם הבניה הירוקה. מבחינה עיצובית, הסקיילייט משפר את המראה הדקורטיבי של החלל משום שבמקום שנצטרך לראות את הגג או את הקיר, אנחנו רואים שמיים, כחולים ביום או מלאים בכוכבים בלילה.

 

פתוח או סגור, שמשי או מוצל

שימוש נוסף שניתן לעשות באמצעות סקיילייט הוא לצורך אוורור. כלומר, אנחנו יכולים לפתוח ולסגור את החלון איך שבא לנו ולהכניס לתוך החלל אוויר נקי ונעים. למעשה, יש סקיילייטים ידניים שבהם אנחנו הם אלה שצריכים לבצע את הפתיחה והסגירה של החלון, לעומת סקיילייטים חשמליים שנפתחים ונסגרים באופן אוטומטי. מתי זה יכול לעזור לנו? למשל, כאשר אנחנו נמצאים בתוך הבית ויש יום מאוד שמשי ובא לנו להיחשף לשמש הנעימה תוך כדי קריאת ספר או סתם מנוחה, או לחילופין, לעמעם את האור הזה. כך או כך, הסקיילייט הוא פתרון פשוט מעולה.

איפה ניתן למקם את הסקיילייט?

  • בחללים או אזורים חשוכים בבית
  • בחללים או אזורים שאין בהם סירקולציה של אוויר
  • למעשה, בכל מקום, במטבח, בסלון, בחדר השינה וכדומה…

 

חשיבות האור הטבעי בחללים

מחקרים רבים מראים את החשיבות של אור טבעי ואת החשיפה אליו. אנשים שנחשפים לאור טבעי באופן קבוע לאורך כל ימות השנה הם אנרגתיים, שמחים ומאוזנים יותר, בהשוואה לאנשים שלא.

 

סיכום היתרונות של חלון זכוכית

  1. חלון זכוכית עוזר לנו למקסם את התאורה הטבעית שקיימת בחוץ וכך נכנס הביתה אור טבעי ונעים. אנחנו יכולים לשלוט בכמות האור שנכנסת פנימה וגם בכמות האוויר.
  2. מאפשר לחסוך בצורה ניכרת בהוצאות החשמל.
  3. משפר את מראה החלל והבית מבחינה עיצובית ודקורטיבית.
  4. מגביר את רמת הסירקולציה ומכניס אוויר נקי פנימה.
  5. מאפשר למקסם בידוד מפני חום ורעש.
  6. מסייע בהגנה מפני רוחות וגשמים.
  7. קל מאוד לתחזוקה וניקוי.

 

לסיכום, אם חסר לכם אור ואוויר, אם אתם מחפשים מוצר חדשני גאוני שיחסוך לכם בחשמל וישפר את המראה העיצובי בחללים השונים בבית, התייעצו עם חברה מקצועית המתמחה בפתרונות חדשניים ותתאים עבורכם את חלונות הזכוכית באופן האופטימלי התואם את הצרכים שלכם. ניתן לבחור בין התקנה של חלון זכוכית אחד או לשלב כמה חלונות זכוכית בהתאם לגודל הבית, מאפייני החללים השונים בו וכמובן התקציב העומד ברשותכם.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך