masmerim
מסמרים
בארון

כלי כסף – כך תדעו כמה הם שווים

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

כבר אלפי שנים שחומר הכסף נחשב לפופולארי מאוד ומייצרים ממנו קשת רחבה של מוצרים ביניהם כלים, מוצרי יודאיקה, תכשיטים, מוצרי אומנות ואספנות. במקרה של ירושת סט שלם של כלי כסף משפחתיים או איתור עסקה מצוינת במכירתם, אנשים רבים מעוניינים להעריך את השווי שלהם. הבנת השווי כרוכה במעט חקירה, אבל זה חשוב. כמה פריטי כסף נמכרים באלפי שקלים, לכן חיוני שתפנו את הזמן לבדוק זאת. שמדובר בכלי כסף יש כאלה שאוספים את הכלים עצמם במטרה לשמור אותם ויש כאלה שעוסקים בתחום האספנות והמטרה היא בעצם למכור את המוצרים בערך גבוה ככל הניתן. את המכירה ניתן לבצע באופן עצמאי או במכירות שהן סוג של מכרז פרונטלי או דיגיטלי.

סוגי כלי כסף: חשוב לדעת מה לחפש

כלי כסף אמיתיים לעולם אינם חסרי ערך, אבל יש כמה פרטים שחשוב לדעת. הפעולה הראשונה שיש לנקוט בה היא לנקות את הכלים בעדינות על מנת שניתן יהיה לקרוא ביתר קלות חותמות וסימונים, שנקראים סימני כסף, ומציעים רמזים חשובים מאוד לגבי הערך של הפריטים שלכם.

עם ניקיון יסודי של כלי הכסף, ניתן להתחיל לבדוק אותם לאיתור חותמות וסימני היכר, וחשוב להיעזר במומחה לצורך הערכה מדויקת. למידע נוסף על כלי כסף היכנסו לאתר antique-tak.com.

איתור היצרן ותבנית כלי הכסף

לפריטים מכסף יש ערך מעבר לתכולת הכסף. השווי מוערך גם בתקופה שבה הם נוצרו, לכן זיהוי היצרן והתבנית חשובים. אם אינכם מכירים את היצרן או הדפוס של הפריטים שלכם, כדאי להתחיל עם איתור פרטים אלו, באמצעות חיפוש בגב הפריט סימנים של יצרנים.

עם איתור היצרן, יש לאתר את התבנית, באמצעות עיון בדוגמאות ודפוסים של אותו יצרן, כדי לאתר כלים דומים. במקרים רבים, דפוס מקבל עיצובים מעט שונים עבור כל חלק בסט, לכן יש לאתר מראה כללי דומה.

הערכת מצב הכלים

השווי של הפריטים קרוב לערך ההיתוך או הרבה יותר, בהתאם למצבם. חלקים במצב מצוין שווים יותר כי הם יפים. חלקים עם בעיות מצב חמורות שווים פחות. מומלץ ללטש בעדינות את הכלים ולאחר מכן לבחון אותם בזכוכית מגדלת לאיתור הסימנים הבאים:

נזק גלוי. פגיעות, חתכים וכיפופים, או נזקים גדולים וברורים מפחיתים באופן משמעותי את ערך כלי הכסף.

אובדן פרטים. בכל פעם שמבריקים כלי כסף, מעט מתכת משתפשפת. עם הזמן, השפשופים עלולים להוביל לאובדן פרטים על הדפוס, מה שעלול להפחית את שווי ערך הכלים.

מונוגרמות והסרת מונוגרמות. במקרים רבים, הכלים נושאים את ראשי התיבות של הבעלים המקוריים. בעוד שמונוגרמות עשויות להיות יפות, הן עשויות גם לגרוע מהערך. נקודה מחוספסת שבה הוסרה מונוגרמה גם מפחיתה מהשווי של הכלים.

השוואה לכלים נמכרים דומים

למרות שניתן לראות את החנויות שמוכרות פריטי כסף דומים, חשוב לזכור שלא לכל המוצרים יש את אותו ערך.

ניתן לבדוק את שווי הערך, אבל לא כל הקונים מוכנים לשלם אותו, אלא לחפש פריטים דומים שנמכרו לאחרונה.

הערכה מקצועית

הבנת האופן בו ניתן לאתר את ערך הכלים היא רק חלק מההערכה. בסופו של דבר, לקבלת הערכה מדויקת, יש לקחת את כל הכסף לשמאי, כי זו השיטה היחידה לוודא את ערך הכלים למטרת מכירה חוזרת.

לסיכום, כדי להעריך את השווים של כלי כסף יש להיעזר באיש מקצוע ולבחון את הנושא לעומק.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך