masmerim
מסמרים
בארון

פעילות מדעים לילדים: אטרקציה מהנה, עם ערך מוסף מיוחד

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

בלי פעילות מדעים לילדים, איך הילד שלכם יהיה איינשטיין כשהוא יהיה גדול? חייבים לעזור לו קצת. מסתבר, שיש כיום מגוון רחב של פעילויות שניתן לעשות עבור הילדים, אשר יגבירו את העניין שלהם במדע. אלה פעילויות מהנות ומבדרות, אשר ניתן לשלב במגוון סוגי אירועים וגם כערכות מדע לפעילות ביתית בשעות הפנאי.

 

מה היא פעילות מדעים לילדים?

הרעיון הבסיסי של פעילות מדעית לילדים, הוא להמחיש להם תופעות ועקרונות שונים מתחום המדע, באופן מהנה ומרתק. המדע הוא עולם שכולל חלק תיאורטי רחב, אך גם השלכות מעשיות נרחבות מאוד. ניצול אפשרויות השימוש המעשי במדע, פותח פתח לאינספור פעילויות והדגמות שמתאימות לילדים. בעזרתן, ניתן להמחיש את התיאוריה וסייע להבין אותה. למעשה, זהו רעיון וותיק, אשר הוכיח את עצמו בשטח היטב. למשל כ"ירידי מדע" עבור ילדים ונוער, אשר נפוצים מאוד ברחבי העולם מזה שנים. בכדי להביא חוויה זו היישר אליכם ולהתאים אותה בדיוק עבורכם, ניתן להיעזר בנותני שירותים שמתמחים בכך. כך תקבלו פתרון שהוא גם בטוח, גם כמה שיותר מרתק עבור הילדים וגם מספק היטב את הערך המוסף הלימודי.

 

פעילויות מדעיות לילדים – מדוע זה חשוב?

פעילות מדעית לילדים מחברה שמתמחה בכך, מספקת תועלות רבות, בהן:

  • ערך לימודי רב – בתור תכניות אשר פותחו בסיוע של אנשי מקצוע מתחום החינוך, אלה פעילויות אשר מותאמות ללימוד ילדים באופן הטוב ביותר. אין כמו מראה עיניים והתנסות ישירה, בכדי למחיש דברים וללמד. כמובן, הכל מועבר ברמה שמתאימה להבנת הילדים, בהתאם לגילם. המופע לא יסבך אותם, עם מידע מדעי מורכב או משעמם מדי.
  • הנאה שתורמת – לא לשכוח, שמדובר על פעילות פנאי, עבור ילדיכם וגם עבורכם! מה שלומדים מתוך הנאה, נלמד אפילו טוב יותר מכרגיל. כמה מהדברים שהילדים לומדים בבית הספר, הם באמת זוכרים? האם אתם זוכרים את מה שלמדתם בבית הספר היסודי? למשל, כמות המשקעים השנתית הממוצעת בעונת המונסונים בסומטרה? גם אנחנו לא זוכרים. אבל הפעלת מדע מקצועית לילדים, הם לא יישכחו!
  • פיתוח סקרנות ויצירתיות – פעילות מדעית לילדים היא לא רק העברת מידע. הצפייה בתהליכים מדעיים שונים, שמביאים לתוצאות מעניינות, מפתחת סקרנות ויצירתיות.
  • סבלנות וחשיבה מסודרת – המחשות של תופעות מדעיות שונות באמצעות הדגמות מעניינות,
  • תכנון ושיטתיות – קידום הבנת החשיבות, של פעולה בצורה מסודרת ומחושבת, בכדי להשיג תוצאה רצויה. הדבר יבוא לידי ביטוי, כאשר הילדים יישתלבו בפעילויות המוצעות וינסו זאת בעצמם.
  • במבט לעתיד – אנשים בוחרים כיוון לימודים ועבודה בחיים, על פי רשמים רבים שהם צוברים במהלך שנות חייהם הראשונות. בהחלט גם כילדים. פעילות מדעית לילדים תקרב אותם לעולם המדע, באופן שימחיש שלא מדובר רק בתחום טכני, יבש ומשעמם. חשוב לזכור, ש"מדע" הוא מונח רחב. למרות שפעילויות אלה עושות שימוש רב בכימיה ופיזיקה, החשיבה המדעית למעשה משמעותית באינספור מקצועות, גם מעבר למדע "ממש".

 

פעילות מדעית לילדים – מה זמין עבורכם?

אז כיצד פעילות מדעית לילדים מתבטאת בפועל? הפעילות המרכזית היא מופע מדעי חווייתי, הכולל הדגמות ושילוב הקהל. למשל הדגמת יצירת "שיקויים" צבעוניים עם קרח יבש, מים בכוס הפוכה אשר לא נשפכים, יצירת "הרי געש" מתפרצים, "נחש קצף" ועוד "קסמי" מדע. המופע גם עשוי להתמקד בכיוון אחד כדוגמת בישול מולקולרי. ניתן לשלב זאת בסוגי אירועים שונים, עבור כל הגילים, כגון ימי הולדת, בריתות ועוד. בשורה התחתונה, אתם מקבלים פתרון מצוין להתלבטות מה לעשות באירוע הקרוב, שיהיה מיוחד ומהנה ובמקביל הילדים לומדים, אבל לא רק, אלא גם תוכלו לגרום לילד שלכם לעסוק בזה בבית באמצעות ערכת מדעים לילדים לשימוש ביתי.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך