masmerim
מסמרים
בארון

נסיעה בתחבורה פרטית והמחיר הסביבתי שלה

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

מבחינת אנשים רבים, נסיעה בתחבורה פרטית לעבודה וממנה היא חיונית לקיצור זמני הנסיעה בתחבורה ציבורית. אבל האופן שבו אנשים בוחרים לנסוע למשרד או לסידורים, היא גם אחת מההחלטות היומיומיות שיש להן מחיר משמעותי על איכות הסביבה.

נהגים שנוסעים ברכבם הפרטי מדי יום, יכולים לנקוט בצעד הראשון להגנה על הסביבה פשוט באמצעות לקיחה בחשבון של החלופות הזמינות. הפחתת השימוש ברכבים פרטיים מובילה גם להפחתת הסיכונים לתאונות ולמצב של פסילת רישיון.

קחו את תל אביב בתור דוגמא קלאסית

אנשים שגרים, עובדים או לומדים בתל אביב, בקושי יכולים לזוז עם הרכב בתוך העיר. העיר כל הזמן נמצאת בתהליכי בנייה, יש בה פרויקטים של נדל“ן שמעודדים קניה וממעבר לעיר, היא הופכת יותר ויותר צפופה מיום ליום. בנוסף, קשה מאוד למצוא חניה בתוך העיר, יש פקקים בלתי נסבלים ויחד עם זאת, יש את כל הנושא של הרכבת הקלה שנמצאת בבנייה מה שגורם לחסימות רבות ברחבי העיר. לכן, רוב האנשים יעדיפו להתנייד בתחבורה ציבורית כמו אוטובוסים ומוניות או בכלי תחבורה ירוקים.

אפשר להימנע לחלוטין מנסיעה בתחבורה פרטית

במקרים רבים, ניתן להימנע לחלוטין משימוש ברכב פרטי. למרחקים קצרים, למשל, אפשר ללכת ברגל או לרכב על אופניים. ההחלטה היא אישית, אבל חשוב להבין שיש תרומה מיידית שכל נהג יכול לתרום להפחתת פליטת הפחמן האישית שלו על ידי הליכה או שימוש באופניים לנסיעות קצרות, בין אם זה ללימודים, לחנויות, לעבודה או לבילוי.

אנשים מתמודדים במקרים רבים עם מחסומים פסיכולוגיים שנוגעים להליכה, והשאיפה היא לנסות לשנות התנהגות זו באמצעות עידוד אנשים להחליף רק נסיעה קצרה אחת ביום במכונית, בטיול רגלי, ולהתנסות בשילוב הליכה בשגרת היום.

ברגע שאנשים מתחילים לבצע את השינוי הזה, הוא מתמשך לאורך זמן ורובם ממשיכים אותו באופן קבוע.

יתרונות הרכיבה על אופניים וההשפעה על איכות הסביבה

רכיבה על אופניים חולקת יתרונות אקלימיים רבים של הליכה, ונחשבת יותר ויותר לחלופה מציאותית גם לנסיעות במכוניות.

במקרים רבים, אנשים עשויים להתייחס לרכיבה על אופניים כאפשרות מציאותית לנסיעות למרחקים ארוכים יותר.

בחירה בתחבורה הציבורית כתרומה לסביבה

אנשים רבים מתייחסים לתחבורה הציבורית כשיטה הברורה ביותר לתרום לאיכות הסביבה. וגישה זו חשובה במיוחד באזורים העירוניים הצפופים ביותר, והכלכלה תומכת בגישה זו. נסיעה ברכבת היא אפשרות נוספת לתמיכה באיכות הסביבה בהשוואה לחלופה המקבילה של נסיעה ברכב פרטי.

הליכה אלח תחנת האוטובוס או הרכבת וממנה, מעניקה לאנשים, בממוצע, מחצית מהפעילות הגופנית המומלצת השבועית, והיתרון הגדול ביותר של תחבורה ציבורית הוא שהיא גם פעילה.

גישות חדשניות להפחתת הנזק לאיכות הסביבה, שנגרם כתוצאה משימוש ברכבים פרטיים

קיימים רעיונות חדשניים רבים שניתן ליישם כדי לסייע לאנשים להפחית את הנזק לסביבה שנגרם על ידי נסיעה יומית ברכבים פרטיים. הרעיונות החדשניים נוגעים לתכנון פיתוח עירוני, כך שבכל מקום בו אנשים גרים, הם יכולים להגיע למרחקים קצרים עם הליכה, רכיבה על אופניים או שימוש בתחבורה הציבורית.

ארגון הגיאוגרפיה המרחבית העירונית סביב עקרון הארגון הבסיסי הזה הוא הצעד החשוב ביותר שניתן לנקוט בו על מנת להתחיל לשחוק את הדומיננטיות של המכוניות הפרטיות על הכבישים. כמובן שיש כמה סוגי נסיעות שתמיד יהיה מורכב לבצע בתחבורה ציבורית, באופניים או ברגל.

מבחינת רבים שמתגוררים באזורים כפריים, למשל, המכונית היא לרוב אפשרות התחבורה הריאלית היחידה. באופן דומה, עבור קשישים או אנשים עם מוגבלויות, מכוניות הן אמצעי התחבורה האפשרי היחיד.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך