masmerim
מסמרים
בארון

כמה עולה עיצוב פנים?

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אין ספק שבשנת 2023 רכישת דירה היא עדיין בגדר חלום, אבל אם כבר הצלחתם להשיג את החלום הזה- כמה יעלה לשדרג אותו לבית חלומותיכם? עיצוב פנים הוא אחד התחומים היותר חזקים כעת בעיקר בזכות הרשתות החברתיות שנותנות לכולם הצצה לבית הפרטי שלכם במיטבו. אז כמה עולה עיצוב פנים, איך מתבצע התהליך, כמה זמן זה לוקח ועל מה בדיוק תשלמו? כל הפרטים כאן.

מה פתאום עיצוב פנים?

בשנים האחרונות ממשלת ישראל הודיעה על מבצע דירות בהנחה- "מחיר למשתכן". זוגות רבים שזכו בדירות במחירים נוחים החליטו להשקיע חלק מהתקציב שלהם על עיצוב דירת חלומותיהם. הדבר גרם לעלייה חדה בהתעניינות בתחום עיצוב הפנים, כי אם הצלחת לקנות דירה- כדאי כבר להפוך אותה לבית חלומותיך. שימוש במעצב פנים יצליח לדייק את איך שרציתם שהדירה תראה, ולהתאים אותה לאופי וחלל הבית. 

קביעת פגישת ייעוץ

דוגמא להצעת מחיר עיצוב פנים ניתן למצוא במגוון אתרים של מעצבי פנים אשר מפרטים את השכר לפי שעות עבודתם. עלות הייעוץ משתנה, דבר שכמובן משפיע בסופו של דבר על כמה עולה עיצוב פנים. כך למשל פגישה של שעה עם מעצב יכולה לנוע בין 500-1000 ₪ ואף יותר, כמובן לפי הוותק והניסיון של המעצב. מדידה מקצועית של חדר יכולה להתחיל ב1000 ש״ח ועל עיצוב מטבח כפרי והחדרים המחירים מתחילים מ3000 ₪. כמובן שהמחירים תלויים במעצב, בותק ובניסיון שלו ואי אפשר לקבל הצעת מחיר עיצוב פנים רק משיטוט ברשת.

כמה זה עולה לי?

וכעת לשאלה (כמעט) הכי חשובה – כמה עולה עיצוב פנים? אם ננסה לכמת את מחיר עיצוב הפנים, אנו למעשה משקיעים את הכסף שלנו במשהו לא מוחשי אלא ברעיון וניסיון, ולכן זה עלול להקשות על אנשים לשמוע מחירים כאלו, אך חשוב לזכור כי עבודת מעצב הפנים תחסוך לנו המון כאב ראש בהמשך. מעצבי פנים לומדים מספר שנים, משתפשפים וצוברים ידע וניסיון. לפעמים אנו נוטים לחשוב כי התאמה בין פריטים היא עבודה פשוטה יחסית ואפשר להעתיק עיצובים מהרשתות החברתיות, אך בפועל לא כל עיצוב מתאים לכל חלל ולכן מעצב ידע להתאים את העיצובים האהובים עליכם לחלל הבית שלכם, וכמובן לדייק אותו יותר לטעם שלכם ולפתוח אתכם לאפשרויות חדשות שיכולות להתאים לכם אפילו יותר. עבודתו של המעצב היא להבין את הרצון של הזוג, איזה סוג עיצוב מתאים להם וגם לחלל הבית שלהם, כמה עולה עיצוב פנים לפי דרישת הזוג, ולבסוף ולחבר בין כל התחומים.

עבודה זו כפי שציינו לא קלה ונשענת בעיקר על ניסיון בעבודת עיצוב פנים. מחירים של עיצוב פנים יכולים להגיע לסכומים גבוהים כמו 50 אלף ₪ לפרויקט, ובבתי יוקרה המספרים יעלו אף יותר. כדאי ואף מומלץ לחפש במגזינים של עיצוב פנים מחירון אשר ייתן לנו תמונה כללית לגבי ההוצאה וכמה שאנו מוכנים להשקיע.

לסיכום

עיצוב פנים זהו אחד התחומים הבולטים כיום, בעיקר בזכות הרשתות החברתיות. אנשים מקבלים השראה לכל מיני עיצובים דרך הרשת וחולמים לעצב את הבית שלהם בהתאם, אך לא תמיד החלום מתחבר למציאות. לפעמים החלום נתקע מכיוון שחוששים מהתשובה לכמה עולה עיצוב פנים. מעצבי פנים יודעים איך להתאים את החלל המבוקש לרצון של הקונה. המחירון של עיצוב פנים תלוי במספר גורמים כמו הותק של המעצב, החומרים בו הוא יבחר להשתמש יחד עם הזוג, כמה משמעותי יהיה השיפוץ ועוד. אם אתם מחפשים מחירים נוחים לעיצוב פנים כדאי להתחיל עם מעצבים חדשים בשוק, שמאוד שאפתנים ורוצים לצבור ניסיון במחירים נוחים יחסית.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך