masmerim
מסמרים
בארון

עורך דין מעצרים – מדוע חשוב לבחור מומחה בתחום ספציפי?

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

עולם עריכת הדין והמשפט הוא עולם עשיר ומגוון וצריך להכיר אותו כדי לדעת בדיוק אל איזה איש מקצוע לפנות בכל מקרה או מצב שנקלעים אליהם. לא מומלץ להיכנס או להתחיל הליך משפטי ללא ליווי צמוד של עורך דין מוסמך ומנוסה שמכיר את החוק על בוריו, שיש לו ניסיון במקרים דומים והוא יכול למצוא את הדקויות המשפטיות שיכולות לסייע לכל אחד ואחת מהלקוחות שפונים אליו. כאשר מדובר בעורך דין לצורך שחרור ממעצר או קבלת ייעוץ משפטי שקשור במעצר – הרי שחשוב מאד שעורך הדין יהיה כזה שמכיר את כל הנושא המורכב והסבוך של מעצר, את ההשלכות וההשפעות שלו וכמובן את כל מה שיכול להגיע בעקבות המעצר. חשוב מאד להבין שלא כל עורך דין יהיה בקיא בכל תחומי המשפט ומכאן החשיבות לפנות אל זה שמתמחה בתחום ומכיר אותו היטב. עורך דין כזה נקרא לפעמים עורך דין מעצרים.

 

מה התפקיד של עורך דין שמתעסק עם מעצרים?

אין זה פשוט לעבוד בעריכת דין ולייצג את החוק. יש הרבה מה לדעת ולהבין, כמו גם להתעדכן עם הזמן בשינויים שחלים בדקויות החוקים או התקנות. עורכי הדין לא יכולים לדעת לעומק את כל תחומי המשפט ולכן מתמחים בתחום אחד כמה ספציפיים אך שיש ביניהם ממשק או דמיון. מעצר הוא חשד לביצוע עבירה חמורה על החוק ויש לו השלכות משמעותיות גם על חייו הפרטיים העתידיים של העצור ולכן צריך להתייחס למעצר במלוא כובד הראש. המכונה המשטרתית משומנת היטב ויכולה לפעול בלי להפעיל שיקול דעת אישי על כל עצור ועצור ולכן חשוב שכבר מההתחלה יהיה עורך דיו שיידע לכוון ולהגיד איך יהיה הכי נכון לפעול. ייתכן ויהיה צורך בהגשת בקשת עיכוב הליכים פליליים ויכול להיות שיהיה כדאי לבדוק את ההשפעה של המעצר על הרישום הפלילי. דבר נוסף שבהחלט יבוא בחשבון הוא קביעת גובה התשלום לשחרור בערבות.

 

החשיבות של פנייה אל איש מקצוע מומחה ומנוסה

עורך דין אחד לא יכול, כאמור, להבין לעומק את כל המשמעויות שקשורות בכל ענפי המשפט ובוודאי שלא בפעולות כאלה ואחרות שעלולות לקרות ללקוחות. כאשר אדם זה או אחר ניצב בבעיה או אתגר שמצריכים פנייה אל איש מקצוע או ליווי מקצועי צמוד מצדו של עורך דין מנוסה – חשוב שיהיה זה עורך דין שמכיר את התחום הספציפי, בעל ניסיון רב ועשיר ככל האפשר וכמובן בעל המלצות רבות, רצוי מאנשים מוכרים שדעתם נחשבת ומהותית. הניסיון העדכני והרלוונטי שיש לו עם מעצר של הלקוחות שפונים אליו הוא זה שיעשה את ההבדל ויהפוך אותו לדמות המקצועית ביותר לפנות אליה לסיוע במצב שכזה. עורך דין שעוסק בתחום אחר עלול שלא להכיר כלל וכלל את הדקויות בשחרור בערבות או את הכללים החלים על מי שנמצא במעצר.

 

איך לבחור איש מקצוע לליווי בנושאים רגישים?

אין ספק שמעצר הוא עיתוי שבו צריך לפעול בשיקול דעת, אך גם מהר. כל רגע שבו העצור אינו מקבל ייעוץ מקצועי, עדכני וכזה שרלוונטי אישית אליו מאיש מקצוע שהוא עורך דין מומחה בתחום הוא רגע מבוזבז שעלולות להתקבל בו החלטות בעייתיות שישפיעו על מהלך החיים של העצור, לעיתים באופן בלתי הפיך. חשוב לוודא שעורך הדין מנוסה במקרים דומים, בעל ניסיון בכל מה שקשור במעצר ובהשפעות של המעצר, לרבות האפשרויות העומדות בפניו של העצור וכמובן שיהיו הרבה לקוחות עבר שימליצו עליו. זו הדרך הנכונה לבחור.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך