masmerim
מסמרים
בארון

כך תחסכו כסף בעזרת אדריכלות בניין

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אדריכלות בניין היא תחום שלם שעוסק בתהליך תכנון של פרויקט. לאחר איתור צרכים, תפקידיו של האדריכלים מתחלקים לכמה שלבים כאשר עליו לקחת החלטות רבות בנוגע לנראות החיצונית והפנימית של המבנה. האדריכל יקבע איך המבנה יראה מהצד החיצוני שלו, איזה סגנון עיצובי יהיה לו (זאת בהתאם להעדפות הלקוח כמובן), איך הוא ימוקם ביחס לשטח, מה תהיה הצורה של המבנה ומה יהיה הגודל שלו, איך ייראו החלונות והדלתות ומה יהיה גודלם, מה יהיה סוג הקירות ועוד. היתרי בניה, הנוף, נגישות וגורמים נוספים רבים ישפיעו על אורח ואיכות החיים של הדיירים. אחת השאלות שעולות פעם אחר פעם על ידי אנשים המחליטים לבנות את בית החלומות שלהם היא כיצד הם יכולים להוזיל עלויות.

 

בניה ירוקה ואקולוגית

אם בעבר הלא מאוד רחוק אדריכלות בית פרטי התייחס לתהליכי בניה מסורתיים וקונבנציונליים כחלק בלתי נפרד מתהליך התכנון והבניה, כי אם היום, התחום הולך לכיוון ירוק יותר, אקולוגי יותר וחסכוני יותר. אולי זה נראה כאילו אנחנו מוציאים יותר כסף בטווח הקצר, משום שתכנון בית ירוק לרוב עולה יותר, אך אם מסתכלים שנים קדימה, אין ספק כי מדובר בחיסכון כספי אדיר שבא לידי ביטוי בכל מיני מובנים.

  • מיקום חלונות ומפתחים – ברגע שבוחרים למקם חלונות, דלתות ומפתחים בהתאם למיקום של המגרש, בין אם הוא ממוקם לכיוון צפון, דרום, מזרח או מערב ויחד עם זאת לוקחים בחשבון גם את משטרי רוחות, השמש ותנאים דמוגרפיים של הבית, החיסכון האנרגטי בטווח הרחוק הוא אדיר. ככל שיש יותר אור טבעי בבית, לא נצטרך להדליק את האור לעתים קרובות כל כך, ככל שיש יותר אויר, נצטרך פחות מיזוג אוויר וכך אנחנו חוסכים בחשמל.
  • איטום בידוד ומה שביניהם – בניה ירוקה הולכת גם לכיוון של בניה חכמה. כלומר, אנחנו רוצים לבחור לבנות את הבית שלנו מחומרי גלם שיבודדו ויאטמו את הבית מבחוץ כמו שצריך. מה זה נותר לנו? קודם כל באופן כזה אנחנו מפחיתים משמעותית את הסיכוי לרטיבות ונזילות לטווח הרחוק וככה חוסכים תיקונים, תהליכי שיקום וכדומה. שנית כל, גם כאן נוכל לשמור על טמפרטורה נעימה בתוך הבית גם שבחוץ חם מאוד או קר מאוד וזה נקרא גם נוחות טרמית.
  • חומרי בניין ממוחזרים – תכנון אדריכלי ששם דגש על בניה ירוקה עושה שימוש בחומרי בניין שעברו תהליך מחזור מאפשר גם הוא חיסכון כלכלי די גדול תוך שמירה על הסביבה שלנו.

 

התאמת הבית לצרכים שלנו

היבט נוסף בו אדריכל טוב ומקצועי יכול לחסוך לנו לא מעט כסף הוא כאשר נעשית התייחסות לצרכים של כל בני המשפחה לאורך זמן. לא פעם בתים עוברים תהליך תכנון קפדני וארוך, אך תוך מספר שנים בלבד, נדרש שינוי או אפילו שיפוץ מסיבי כדי לבצע התאמות כאלה ואחרות. לדוגמא, חדר ילדים שתוכנן עבור ילד בן 3 ולא לקח בחשבון את הגדילה שלו, בגיל 6 כבר לא יתאים וידרשו התאמות מחדש.

 

5 טיפים מנצחים לבחירת מומחה אדריכלות בניין

  1. התחברו לאדריכל בהיבט האישי ולא רק בהיבט המקצועי
  2. בדקו לוחות זמנים
  3. שימו לב למה אתם משלמים
  4. חתמו על חוזה
  5. גשו לראות פרויקטים של האדריכל בעיניים

 

 

לסיכום, בחירת אדריכל מקצועי, עם ידע וניסיון בתחום, כזה שידע לתכנן עבורכם את הבית לא רק לנקודת זמן נוכחית, אלא גם קדימה, תאפשר לכם להוזיל משמעותית את העלויות בשנים הבאות ולהנות מהבית כפי שהוא לאורך זמן מבלי לבצע שינויים כאלה ואחרים.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך