masmerim
מסמרים
בארון

רפואה אלטרנטיבית והיתרונות הרבים שלה

אביב צוות מסמרים
אביב צוות מסמרים

אביב, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

בכדי שנוכל להבין את היתרונות של רפואה אלטרנטיבית, חשוב קודם כל להבין מהי. אז למעשה מדובר בביטוי נוסף למה שנקרא רפואה משלימה. בעוד יש מומחים ויועצים כמו רופאים למשל שאינם מאמינים בסגולותיה של רפואה זו, אחרים דווקא בוחרים לשלב אותה בתוך הרפואה הקונבנציונלית. הכוונה היא בעצם למגוון רחב של טיפולים משלימים לרפואה הרגילה. הרעיון הוא לבחור באחת מבין שתי אפשרויות כחלק מהטיפול בהתאם לבעיה ממנה אנחנו סובלים. האחת היא להחליף את הטיפול ברפואה הרגילה והשנייה היא להשלים את הטיפול הרפואי הקונבנציונלי.

 

התאמה אישית לצרכים של המטופל

אחד היתרונות הבולטים של רפואה אלטרנטיבית הוא שניתן להתאים את הטיפול לפי הצרכים של המטופל באופן מדויק. מה זה אומר? זה אומר שקל מאוד לבחור את הטיפול המתאים מבין קשת רחבה של טיפולים וגם להתאים את המינון או את מה שנקרא ”פרוטוקול תרופות?. בשונה מנטילה או צריכה של תרופות סבתא כמו שום, בצל, טימין, דבש וכדומה, הטיפול האלטרנטיבי הוא סופר ממוקד. למשל, אם נבחר בדיקור בתור טיפול משלים, הפרוטוקול שייבחר עבור אדם בן 50 הסובל מבעיות שינה ובעיות במערכת העיכול, יהיה שונה לחלוטין מבחורה צעירה אחרי הריון ולידה שרוצה לאזן את הגוף מבחינה הורמונלית.

 

התמקדות בבעיה ולא בתסמין

עוד יתרון מובהק של הרפואה האלטרנטיבית על פני הרפואה הקונבנציונלית בא לידי ביטוי בכך שהרפואה הטבעית איננה מתמקדת אך ורק בתסמינים מהם האדם סובל, אלא מחפשת את שורש הבעיה במטרה לפתור אותה מהבסיס שלה. מדובר ביתרון חשוב משום שכך בעצם הטיפול מסתכל ומתייחס לטווח הרחוק ולא רק ”בא לכבות שריפות“. לדוגמא, נניח שאתם סובלים באופן קבוע מכאבי ראש ואפילו מיגרנות, יש לא מעט סיבות שיכולות להוביל לכך כמו למשל תזונה לקויה, חוסר בשעות שינה, שינויים הורמונליים, חולשה של המערכת החיסונית ועוד. הרפואה האלטרנטיבית מתשאלת את המטופל והרעיון הוא לפתור את הבעיה מהשורש שלה. כלומר, אם כאבי הראש מופיעים בשל תזונה לקויה, יש לשנות את התפריט ולשלב בו מזונות מזינים ואיכותיים לאורך זמן.

 

יתרונות נוספים ששווה להכיר

  • את הטיפולים הטבעיים השונים ניתן לשלב לצד טיפול רפואי קונבנציונלי כמו מתן תרופות או אפילו ניתוח.
  • הטיפולים מתאימים כמעט לכל קצוות האוכלוסייה החל מתינוקות בני יום, דרך אנשים הסובלים ממחלות כרוניות כמו סוכרת או סרטן ועד בני נוער עם בעיות קשב וריכוז.
  • המגוון של הטיפולים רחב מאוד ולכן כל אחד ואחת מאיתנו, יכול יחסית בקלות למצוא את הטיפול שהכי מתאים לו ותואם את הצרכים הפיזיים והנפשיים שלו.
  • הטיפול לרוב מסייע לשפר באופן ניכר את איכות החיים של המטופל ושם דגש לא רק על התהליך עצמו, אלא על רבדים אחרים כמו שינה, הימנעות מסטרס ולחץ, תזונה נכונה ומאוזנת, חיזוקה של המערכת החיסונית ועוד.
  • פעמים רבות ניתן לשלב כמה תחומים מעולם הרפואה האלטרנטיבית כמו דיקור יחד עם נטילת צמחי מרפא, נטורופתיה בשילוב תזונה נכונה ומאוזנת, רפלקסולוגיה בשילוב פעילות גופנית מתונה ועוד.

 

איך אדע איזה טיפול מתאים לי ואיזה מטפל לבחור?

ראשית כל מדובר בתחום שרק תופס תאוצה ככל שהזמן עובר. כלומר, בקופות החולים ואפילו בבתי החולים, כבר החלו להכניס את הטיפולים ויש כמעט בכל קופת חולים סניף בו מרכזים טיפולים מעולם הרפואה הטבעית. את הטיפול כדאי לבחור בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים, שכן יש טיפולים יעילים למצבים מסוימים. את המטפל מומלץ לבחור בהתאם לחיבור שנוצר ביניכם, המלצות, מחיר, זמינות וקרבה למקום המגורים שלכם.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך